Ako vybavíte parkovaciu kartu pre návštevu?

2. 7. 2021

Jednoducho a rýchlo, cez online konto. Cez elektronický systém na správu kariet ju vybavíte a uhradíte aj keď príde návšteva večer alebo cez víkend.

  •  Ak nemáte žiadnu parkovaciu kartu, a teda ani online konto, ale čakáte návštevu, môžete pre ňu vybaviť Návštevnícku kartu. Najskôr je potrebné požiadať o zriadenie online konta (žiadosť nájdete na stránke karty.parkovanietrencin.sk).  Odporúčame požiadať o konto v predstihu, pretože žiadosť musia spracovať a vybaviť pracovníci úradu počas pracovného času. Po aktivácii v zložke Parkovacie karty kliknete na Nová návštevnícka karta, vyplníte žiadosť a odošlete (kedykoľvek).  
  • Držitelia parkovacích kariet vybavia kartu Návšteva pásma, cez svoje online konto (kedykoľvek), stačí iba kliknúť v zložke Parkovacie karty na Nová návštevnícka karta.
  • Platba návštevníckych kariet je online, po vytvorení karty, priamo cez konto platobnou kartou kliknutím na tlačidlo Zaplatiť. Úhrada prebehne ihneď.
  • Karta Návšteva pásma platí dva dni po sebe, jej cena je 3 eur/2 dni. Vybaví ju rezident do pásma svojho trvalého pobytu (rezidenti pásma A si pre parkovanie návštevy vyberú niektoré zo susedných pásiem B, C, G, F).
  • Ak nezvolíte iné dni platnosti, karta platí v deň vytvorenia a uhradenia. Ak príde návšteva v piatok večer, je vhodnejšie uhradiť do polnoci jednorazové parkovné (mobilná platba, automat, sms) a návštevnícku kartu vybaviť na dva víkendové dni. Kartu vybavíte naraz aj na viac dní. Na toľko, koľko bude návšteva parkovať.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!