Ako to vyzerá s kultúrnym strediskom

3. 8. 2021

Najstaršie kultúrne stredisko v meste fungovalo vyše 50 rokov. Budova KS Dlhé Hony je však od mája minulého roka zatvorená a bude sa musieť zbúrať. Trenčania však nemusia mať obavy, mesto tu chce vybudovať nové a väčšie komunitné centrum.

Na možný problém so strechou a statikou budovy upozornila v januári 2020 Katarína Krištofová z občianskeho združenia Kultúrne centrum Stred, ktoré malo objekt vo výpožičke. „Mali sme problém s prasklinami, vypadávali kusy omietok zo stropu, nevedeli sme posúdiť o čo ide, preto som požiadala pána primátora, aby sa na to pozreli odborníci,“ povedala vtedy K. Krištofová.

Tak sa aj stalo. Poruchy strešných panelov sú podľa záverov statického posudku také vážne, že objekt nie je bezpečné verejne používať. Sanácia budovy by bola nerentabilná, preto musí byť zbúraná.

Pôvodne ju mal nahradiť polyfunkčný objekt s rozľahlými priestormi pre mestské komunitné centrum. „No po právnej porade sme od tohto zámeru upustili. Predložím návrh, aby celú vec zobralo do svojej gescie mesto, aby to na svoje náklady zbúralo a aby sme našli spôsob, ako tu vytvoriť mestské komunitno-digitálne centrum,“ uviedol primátor Richard Rybníček, ktorý navrhne, aby zbúranie pôvodnej stavby bolo zahrnuté do budúcoročného rozpočtu.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!