Ako cestovať MHD Trenčín a ušetriť?

7. 6. 2024

Nákup lístkov u vodiča bude od 1. júla 2024 v MHD Trenčín už len doplnková forma predaja. Tomu bude zodpovedať aj cena. Cestujúci však budú mať na výber množstvo iných spôsobov, ako za MHD Trenčín platiť a ušetriť. Poradíme vám, ako na to.

Cestujete takmer denne? Kúpte si ročný lístok

S ročným predplatným lístkom zaplatíte za MHD v priemere len 50 centov na deň. Čím viac budete cestovať, tým menej vás bude stáť jedna jazda. Cena ročného lístka bude 182,50 €. V ponuke nájdete aj zľavnený za 90,00 €.

Viete, že?

Ak budete mať na dopravnej karte nahraný 30, 90 alebo 365-dňový predplatný lístok, kartu nie je potrebné prikladať k čítačke. 

Urobíte týždenne aspoň 6-7 ciest s MHD? Kúpte si mesačník

Mesačné lístky budú výhodnejšie než kedykoľvek predtým. Oplatia sa vám, ak s MHD cestujete aspoň 26-krát za mesiac. Ešte výhodnejšie ceny ponúknu štvrťročné a ročné predplatné lístky.

Viete, že?

Ak si mesačný, trojmesačný alebo ročný lístok nahráte na kartu SAD Trenčín, bude vám platiť aj v modrých autobusoch na území Trenčína.

Cestujete párkrát za mesiac? Využite appku BUS Trenčín

V aplikácii BUS Trenčín si môžete kúpiť hodinové a denné lístky za najnižšie ceny. Rovnako nízke ceny môžete využiť aj pri platbe dopravnou kartou Transdev alebo SAD Trenčín.

Foto: Henrich Kleiner 

Mobilnú aplikáciu BUS Trenčín, ktorá ponúka najvýhodnejšie ceny cestovného, je možné si stiahnuť na Google Play aj na App Store.

Viete, že?

Platiť za lístok bude možné aj bankovou kartou pri všetkých dverách. Tento bude drahší než v appke, ale lacnejší než v hotovosti.

Kde kúpiť predplatné lístky a dopravné karty?

  • v klientskom centre Transdev, Palackého 6790 (len karty Transdev)
  • v klientskom centre SAD Trenčín, Železničná 2 (len karty SAD Trenčín)
  • v e-shope Transdev, eshoptrencin.transdev.sk (len karty Transdev)

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!