Aká bude Hviezdoslavova ulica po revitalizácii? Príďte sa pozrieť!

10. 2. 2020

Otvorenie výstavy všetkých súťažných návrhov s osobnou účasťou víťazov architektonickej súťaže z Ateliéru ART sa uskutoční v Centre rozvoja mesta na Farskej ulici vo štvrtok 13. februára 2020 o 17.00 h. Ste vítaní! Bude aj priestor na diskusiu. Výstava potrvá približne dva mesiace.

Od júna do decembra 2019 trvala verejná dvojkolová anonymná urbanisticko – architektonicko – krajinárska projektová súťaž návrhov na revitalizáciu pešej zóny v Trenčíne. Novú tvár dostane verejný priestor na uliciach Hviezdoslavova – Jaselská – Vajanského – Sládkovičova. Autorom víťazného návrhu je ATELIÉR ART.

Návrh je podľa poroty najpresvedčivejší, kultivovaný a prezentuje najlepšie ucelené komplexné riešenie. „Je na veľmi vysokej kvalitatívnej úrovni, je precízny, harmonický a jemný. Je z toho návrhu cítiť, že členom autorského tímu je Tomáš Hanáček – Trenčan, ktorý ten priestor veľmi dobre pozná a tiež je tu cítiť prítomnosť ženy – architektky. Víťaznému tímu patrí obrovská vďaka, podľa mňa perfektne pochopili zadanie,“ skonštatoval hlavný architekt Martin Beďatš.

Príďte vo štvrtok 13. februára 2020 o 17.00 h do vestibulu Centra rozvoja mesta na Farskej ulici 10, zoznámte sa s autormi víťazného návrhu architektonickej súťaže na revitalizáciu pešej zóny na uliciach Hviezdoslavova, Jaselská, Vajanského a Sládkovičova. Vypočujte a pozrite si ich prezentáciu a vyberte sa potom spolu s nimi na prechádzku Urban Walk priamo na miesta, ktoré čaká veľká zmena!

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!