Aj na konci októbra budeme „červení“

22. 10. 2021

Okres Trenčín je aj v poslednom októbrovom týždni z hľadiska epidemiologickej situácie v I. stupni ohrozenia. Podľa Covid automatu sme teda stále v červenej farbe. V trenčianskom okrese pribudlo od 14. do 20. októbra 305 pozitívnych ľudí na Covid – 19.

Pre ochranu v podobe vakcíny sa rozhodli ďalší obyvatelia nášho mesta. K 21. októbru 2021 sa pre 1. dávku očkovacej látky rozhodlo 29 835 Trenčanov, teda 53,19 %. Po druhej dávke vakcíny bolo v Trenčíne k rovnakému dátumu 28 516 ľudí, čo je 50,83 % z celkového počtu obyvateľov. Plne zaočkovaných je 28 815 (51,37 %) ľudí, žijúcich v Trenčíne.

Aktuálne sa pre karanténu dištančne učia žiaci 12 tried základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Trenčín. V materských školách je 5 tried v karanténe.

V mestských pobytových zariadeniach opatrovateľských služieb nie je žiadny klient chorý na Covid – 19.

Vo Fakultnej nemocnici Trenčín je k 22.októbru 2021 hospitalizovaných 34 pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19, z toho traja sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu.

V nemocnici sú zakázané návštevy na všetkých jej oddeleniach. Nemocnica pre zvýšený nárast pacientov hospitalizovaných s ochorením COVID 19 bola nútená pristúpiť k čiastočnému obmedzeniu plánovaných operačných výkonov. Zdravotná starostlivosť onkologickým a akútnym pacientom, vrátane zdravotnej starostlivosti súvisiacej s pôrodom je naďalej poskytovaná v plnom rozsahu.

Stále platí možnosť zaočkovať sa v areáli nemocnici. Vakcinačné centrum nájdete vedľa neurologického a psychiatrického pavilónu, na začiatku hlavného parkoviska. Očkujú vakcínou Comirnaty od spoločnosti Pfizer/BioNTech.

Na očkovanie sa môžete registrovať: www.korona.gov.sk Keď odošlete vyplnený registračný formulár, doručia vám pozývaciu SMS s termínom, kedy máte na vakcináciu prísť. 

Aj bez registrácie

Fakultná nemocnica Trenčín ponúka aj možnosť zaočkovania bez registrácie. Termíny a časy pravidelne aktualizujú na stránke Ministerstva zdravotníctva SR.

Očkujú už aj treťou dávkou vakcíny

Fakultná nemocnica Trenčín podáva vo svojom vakcinačnom centre od 18. októbra 2021 už aj tretiu dávku vakcíny Comirnaty (Pfizer/BioNTech).

Tretia dávka vakcíny je určená pre imunosuprimovaných / imunokompromitovaných pacientov (napr. s onkologickým ochorením, po transplantácii, s reumatickou artritídou a pod.)

Ak ste takíto pacienti, na možnosť aplikovania 3. dávky vakcíny vás upozorní notifikačná SMS správa od NCZI, v ktorej nájdete aj PIN kód, potrebný pre registráciu prostredníctvom formulára https://vakcinacia.nczisk.sk/registracia-3-vlna. Následne vám pridelia termín očkovania.

Podľa informácií, ktoré uvádza trenčianska nemocnica na svojej webovej stránke, na podanie 3. dávky môžete prísť aj bez predošlej registrácie, bude však potrebné sa preukázať doručenou SMS od NCZI.

Pre zefektívnenie manažmentu podania 3. dávky vakcíny však nemocnica odporúča, zaregistrovať sa, aby sa predišlo príchodu viacerých neobjednaných osôb naraz!

Ak vám notifikačná SMS neprišla, môžete prísť na podanie 3. dávky vakcíny tiež bez objednania, no budete sa musieť preukázať písomným odporúčaním od všeobecného lekára alebo lekára so špecializáciou v inom špecializačnom odbore.

Bez výmenného lístka – doporučenia alebo notifikačnej SMS Vám 3. dávka vakcíny nebude môcť byť podaná!

Nemocnica ďalej upozorňuje, že treba si so sebou priniesť aj potvrdenie o druhom očkovaní proti COVID-19 (elektronický COVID PASS alebo papierový dokument), občiansky preukaz a preukaz poistenca. Viac informácií nájdete na https://www.fntn.sk/index.php/sk/ockovanie

Ďakujeme všetkým, ktorí chránia seba i ostatných!

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!