V schránkach čakajte leták z mestského úradu

20. 3. 2020

Každý občan Trenčína dostane do svojej schránky informácie, ktoré súvisia so životom v našom meste v dňoch mimoriadnej situácie pre šíriaci sa koronavírus. Od utorka 24. marca 2020 ho budú z vlastnej iniciatívy distribuovať v jednotlivých mestských častiach poslanci mestského zastupiteľstva.

„Ďakujem im za túto aktivitu a spoluprácu. V tomto čase je viac ako inokedy dôležité si pomáhať. Zároveň chcem poprosiť obyvateľov nášho mesta, aby venovali informáciám v letáku pozornosť,“ povedal primátor Richard Rybníček. 

Leták bude obsahovať správy o tom, ako dočasne funguje mestský úrad, mestská hromadná doprava, parkovanie, nájdete v ňom telefónne čísla pre ľudí v núdzi,  dozviete sa, že mesto hľadá dobrovoľníkov na pomoc ľuďom, ktorí ju potrebujú a mnoho iných užitočných a  dôležitých informácií. 

Cieľom je dostať informácie najmä k skupinám obyvateľov, ktorí nemajú prístup na internet alebo nemajú dostatočné PC zručnosti. „Záleží nám na tom, aby všetci vedeli, aká je dnes v meste situácia a ako sa zorientovať v prípade, že niekto potrebuje pomoc alebo naopak, že niekto je pripravený pomáhať,“ hovorí primátor Trenčína.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!