Trenčín je druhý, ďakujeme

18. 7. 2024

Mesto Trenčín obsadilo v súťaži národnej kampane pre podporu environmentálnych druhov dopravy DO PRÁCE NA BICYKLI druhé miesto ako aktívna samospráva. Ďakujeme všetkým zapojeným ľuďom, ktorí v júni dochádzali do práce inak ako autom.

Slávnostné vyhodnotenie 11. ročníka národnej kampane Do práce na bicykli sa uskutočnilo 16. júla 2024 v Bratislave. Podporiť myšlienku rozvoja udržateľných druhov dopravy v mestách a obciach sa rozhodlo rekordných 14 774 účastníkov z 96 samospráv. Trenčín bol medzi nimi.

Počas najväčšieho cyklistického podujatia na Slovensku, ktorého súťažná časť prebiehala počas celého júna, odjazdili súťažiaci až 214 934 jázd na bicykloch, 33 983 verejnou dopravou a absolvovali 48 587 ciest chôdzou.

Jednotlivci registrovaní pod samosprávou Trenčín celkovo na bicykli odjazdili 141 791,82 km, chôdzou do a z práce prešli 3 142,50 km a verejnú dopravu využili na 16 255,78 km.

ilustrácia smer cyklo

Celkovo išlo o 869 účastníkov, združených v 247 tímoch, vďaka ktorým sa Trenčín tento rok posunul na stupne víťazov.

„Je to skvelý výsledok, ktorý patrí všetkým zapojeným Trenčanom a Trenčiankam i ľuďom z okolitých obcí, ktorí do Trenčína dochádzajú do práce. Oproti minulému roku sme mali len o 18 tímov viac, v záverečnom rebríčku sme ale poskočili zo štvrtého na druhé miesto,“ povedal viceprimátor mesta Trenčín Patrik Žák, ktorý ocenenie v Bratislave prevzal.

Na striebornej pozícii sa Trenčín umiestnil za prvým Martinom a pred tretím Dolným Kubínom.

V kategórii vyšších územných celkov sa poradie oproti vlaňajšku nezmenilo – na najvyššej priečke sa umiestnil Bratislavský samosprávny kraj, striebornú pozíciu obsadil Žilinský samosprávny kraj a tretie miesto patrí Trenčianskemu samosprávnemu kraju.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!