Až štyri naše školy sú v prvej desiatke v rámci kraja

13. 1. 2022

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) zverejnil rebríček slovenských škôl. Štyri základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Trenčín sa v rámci kraja umiestnili v prvej desiatke. V rámci Slovenska obsadili z 1 874 štátnych základných škôl vynikajúce pozície školy na uliciach Veľkomoravská (22. miesto) a Dlhé Hony (23. miesto). Obe majú hodnotenie 8,3 čo znamená, že ide o školy s vynikajúcimi výsledkami žiakov.

Hodnotenie škôl je vypočítané na základe výsledkov celonárodných testov v 5. a 9. ročníku (Testovanie 5, Testovanie 9) a mimoriadnych výsledkov žiakov vo vybraných súťažiach.

Najlepšie teda obstáli žiaci ZŠ, Dlhé Hony a ZŠ, Veľkomoravská. Pri Testovaní 5 mali rovnako vysoké hodnotenie. Pri Testovaní 9 boli na tom lepšie žiaci ZŠ, Dlhé Hony a naopak zase žiaci ZŠ, Veľkomoravská boli dosiahli viac mimoriadnych výsledkov vo vybraných súťažiach.

Blahoželáme však aj žiakom ostatných škôl a nielen žiakom, ale aj ich učiteľom. Vďaka ich vzájomnej spolupráci je dnes známy rebríček základných škôl v rámci Trenčianskeho kraja (spolu 179 štátnych základných škôl). Pripomíname, že nejde o kvalitu škôl, ale o výsledky ich žiakov.

1. miesto:    ZŠ, Gorazdova, Bánovce nad Bebravou

2. miesto:    ZŠ, Veľkomoravská, Trenčín  (v rámci Slovenska 22. miesto)

3. miesto:    ZŠ, Dlhé Hony, Trenčín  (v rámci Slovenska 23. miesto)

4. miesto:     ZŠ s MŠ, Pod hájom, Dubnica nad Váhom

5. miesto:     ZŠ, Slovanská, Považská Bystrica

6. miesto:     ZŠ, Slov. partizánov, Považská Bystrica

7. miesto:     ZŠ, Hodžova, Trenčín

8. miesto:     ZŠ, Dolné Lúky, Brezová pod Bradlom

9. miesto:     ZŠ, Bezručova, Trenčín

10. miesto:    ZŠ, Š.Závodníka, Pružina

11. miesto:   ZŠ, L. Novomeského, Trenčín

12. miesto:    ZŠ, Kubranská, Trenčín

Teší nás aj 1. miesto Gymnázia Ľ. Štúra a 5. miesto Piaristického gymnázia J. Braneckého v krajskom rebríčku gymnázií. Gymnázium Ľ. Štúra je dokonca v celoslovenskom hodnotení na 11. mieste.

Z trenčianskych stredných odborných škôl sa v rámci kraja v prvej desiatke umiestnili Pedagogická a sociálna akadémia (4. miesto), Stredná zdravotnícka škola C. Šimurkovej (5. miesto) a Obchodná akadémia (6. miesto).

 

 

 

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!