Otázky a odpovede

Téma: Cestovný ruch

Dobrý deň.
Chcem sa spýtať či je možné osadiť dopravnú zančku "zákaz zastavenia" na ulicu Dlhé Hony. Od križovatky 28.oktobra.
Každé ráno pred Základnou Školou zastavuje vela aút a vykladajú deti do škôl, niektorý vodiči sa neunúvajú vyjsť čiastočne na chodník, prípadne majú potrebu trúbiť... V časti sú dva prechody pre chodcou do toho autá ktoré zastavujú a vykladajú deti. Podla môjho názoru tam vznikajú nepríjemné situácie, nakolko denne v tomto čase tadial jazdím. Zároveň sa chcem spýtať či je v poriadku ak počas združení autá parkujú na chodíku pred Základou Školou ? Parkujú na chodníku od 28.oktobra až po Legionársku. Neviem aká má zostať šírka chodníka... Nech parkujú na vyznačených parkovacích miestach a zaplatia parkovné. Ďakujem

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 2.12.2022

Umiestnenie zákazu zastavenia sa javí vzhľadom na bezpečnosť detí správne. Rodičia majú vyhradené miesta na parkovisku oproti škole a parkovať majú tam. Nie je prípustné, aby bezohľadní rodičia doviezli vlastné dieťa do školy a ohrozili pri tom ďalších 20 cudzích detí - čo je, žiaľ, na dennom poriadku pred takmer každou školu. Umiestnenie značenia zvážime po prerokovaní s dopravným inšpektorátom.

Zdeno Marousek, mestská polícia:
Plne Vám dávame za pravdu. Preto zabezpečujeme počas školského roka bezpečnosť na priechodoch pre chodcov pri ZŠ svojou činnosťou a prítomnosťou. Žiaľ, nájdu sa aj takí vodiči, ktorí prítomnosť policajta ignorujú využívajúc okolnosti, že pri takto zhustenej doprave ich policajt riešiť nebude. Samozrejme, nie vždy sa dá všetko riešiť, ale v rámci možnosti takého priestupky v doprave riešiť budeme, a to vrátane konania rodičovských združení.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!