Otázky a odpovede

Téma: Životné prostredie

Dobrý deň, otázka na p. primátora Rybníčka, ktorý je primátorom Trenčína už od r. 2010 - gratulujem.
Prípad sa týka lukratívneho pozemku v blízkosti centra Trenčína, ktorý v roku 2014 získala od vtedajšieho vedenia pozemkového fondu Iris Hanzelová , dcéra bývalého spoluzakladateľa Smeru Bohumila Hanzela. Iris Hanzelová v trenčianskej časti Horný Šianec, ktorá sa nachádza hneď pod tamojším hradom, pôvodne získala od štátu pozemok na vybudovanie nového sadu s 570 slivkami, aróniami či drieňmi a gaštanmi. V skutočnosti tam nie je žiaden sad, ale postavený rodinný dom s prístupovou komunikáciou. Pán Rybníček, ako je to možné, že mesto s takým PODVODOM súhlasilo ?!
Pozemkový Fond upozorňuje, že zlyhalo aj mesto Trenčín, lebo stavbu jej ZLEGALIZOVALO v rozpore s územným plánom. Do kedy tu budeme kryť mafiánske podvody a kšefty. Pán primátor - očakávam odpoveď , aby sa Trenčianská verejnosť dozvedela pravdu, ako to bude i na ďalej s politickými kšeftami do budúcnosti.

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 18.11.2022

Škoda, že nedôverujete svojmu mestu. Stavba bola skolaudovaná v roku 2018. Pozemok, o ktorom hovoríme bol a stále je záhradou. Táto záhrada má rozlohu 4 200 m2 a záhradný domček má 94 m2, teda je takmer 5-násobne menší, ako územný plán vtedy povoľoval, ÚPN vtedy povoľoval 10%-tnú zastavanosť. Ide o záhradný domček so suterénom a jedným nadzemným podlažím. Slovenský pozemkový fond tento pozemok predal, dokonca na svojom pozemku pre prípojky záhradného domčeka zriadil aj vecné bremeno, bol jedným z účastníkov stavebného i kolaudačného konania, a to bez akýchkoľvek námietok. Mesto Trenčín postupovalo a rozhodlo v súlade so zákonom, vrátane územného plánu a v súlade so stanoviskami všetkých dotknutých orgánov, vrátane SPF.

A keďže generálny riaditeľ SPF zavádza a - žiaľ - používa aj doslova klamstvá, zverejnili sme dnes na mestskom webe toto vyjadrenie:
https://trencin.sk/aktuality/vyjadrenie-viceprimatora-trencina-na-medialne-vystupy-vedenia-spf/


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!