Otázky a odpovede

Téma: Mestská polícia

Dobrý deň. Chcel by som ako obyvateľ časti Noviny ul. Karpatská a ul Zemana požiadať MsP, aby opäť začala kontrolovať VZN a cestný zákon -parkovanie na chodníku a pri bytovkách. Viem že aut je veľa, ale to ako parkujú domáci večer a cudzí IL,NM, BN cez deň asi nie je úplne v poriadku. Prikladám fotografie IL713xx ako celý deň aj večer parkuje v tráve a to nie je jediný, a nikto nič.
Keďže všetci tlačia na ochranu zelene (separovanie, zálohovanie...), tak začnime u seba i u zástupcov mesta nech idú príkladom. MsP som od minulého roku v uvedenej lokalite nevidel, netvrdím že tadiaľ nechodí.
Vyhováranie sa na počet strážnikov asi neobstojí, keďže každá časť má zriadeného príslušného strážnika.(Noviny obvod.č.4 sam. inšp. MM, ktorý by aspoň 1x denne a to náhodne lokalitu skontrolovať). Tak sa pýtam, ako je potom takéto niečo možné? Parkovanie na zeleni, nemožnosť prejsť po chodníku pre mamičku s kočíkom a malými deťmi , dôchodcovi o barlách, a to nehovorím o RZP,Hasiči .... buďme ohľaduplný aj k iným ako len k vodičom a ich tátošom.
Vopred Ďakujem za ochotu ísť príkladom a informovať vodičov o priestupkoch.

Odpoved:

Zdeno Marousek, mestská polícia, 10.1.2022

V rámci našich možností kontrolujeme pravidelne aj Vami uvedené ulice. Za rok 2021 sme na týchto uliciach vyriešili 91 priestupkov na úseku dopravy. Áno, nedokážeme vyriešiť všetky dopravné priestupky, ktoré sa aj reálne stanú, napriek tomu sa snažíme čo najviac eliminovať porušovanie dopravných predpisov v rámci celého Trenčína. Aj takýmto spôsobom prosíme občanov, aby oznámenie o porušení ustanovení zákona č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke nahlásili bezprostredne telefonicky na linke č. 159. Mestská polícia Trenčín tak dokáže rýchlejšie zareagovať aj na také parkovanie, ako ste nám poslali. Samozrejme, v kontrolách parkovania budeme pokračovať aj v roku 2022.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!