Otázky a odpovede

Téma: Školstvo, vzdelávanie

Dobry den, min skolstva nam dalo tabulku o postupnom nastupe deti do skol, kde je uvedene, I.stupen po pretestovani zamestnancov skoly a rodicov nastup 18.01., rodicia si maju riesit pretestovanie individualne alebo na to existuje nejaky dalsi predpis, napr. testy nie starsie ako 72 hod pred nastupom, antigenne alebo pcr apod. Prosim o blizsie info.. dakujem
Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 8.1.2021

V Trenčíne materské a základné plánujeme otvoriť 25. januára – po skončení lockdownu a testovaní zamestnancov škôl a škôlok, žiakov 2.stupňa + jedného z rodičov každého žiaka 2. stupňa. Dôvodom je epidemiologická situácia v meste a jeho okolí. Sme v neustálom kontakte s RÚVZ Trenčín a rozhodujeme sa na základe aktuálnych informácií a predpokladov.

V Trenčíne od 4. januára 2021 funguje MŠ na Legionárskej nemocnici pre deti zamestnancov Fakultnej nemocnice Trenčín, rovnako im je k dispozícii školský klub detí na ZŠ Dlhé Hony. V tomto týždni je využitá len materská škola, kde sa počet detí zatiaľ pohybuje od 4 do 11.

Aktuálna epidemiologická situácia, teda ochrana zdravia našich obyvateľov je pre nás absolútnou prioritou, ktorá je nad všetkým ostatným. Budúci týždeň vo štvrtok bude mať mesto ďalší krízový štáb a podľa správy z RÚVZ sa budeme rozhodovať. Situáciu budeme v Trenčíne vyhodnocovať každý týždeň.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!