Otázky a odpovede

Téma: Ostatné

Dobrý deň chcela som sa informovat ako mam postupovat pri odchode do zahranicia ked chcem dať splnomocnenie na svoju matku aby mohla riešiť za mna veci ohladne bytu(daň z nehnutelnosti ,smet) a vsetky ukony na vašom urade .spisujem generalne splnomocenstvo. Dakujem za odpoved

Odpoved:

Ján Margetín, útvar ekonomický, 8.1.2021

Ak odchádzate do zahraničia, nie je problém komunikovať s nami elektronicky. Samozrejme, môžete byť zastúpená svojim zákonným zástupcom, ktorý koná v rozsahu plnomocenstva udeleného písomne. Píšet , že uvažujete o generálnom plnomocenstve, ale skôr by som odporúčal vymedziť plnomocenstvo na jednotlivé oblasti, ktoré potrebujete zabezpečiť. Jednou z nich by bolo plnomocenstvo na miestne dane a smeti, napr: pre účely daňového konania miestnych daní a poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady. Je na Vašom rozhodnutí, aký typ plnomocenstva si zvolíte, či už generálne alebo konkrétne vymedzené na jednotlivé oblasti. Len pre informáciu - zastupovanie zároveň nevylučuje, aby správca dane v nevyhnutných prípadoch vykonával úkony priamo s daňovým subjektom .
Zároveň Vás chceme poprosiť, ak na rok 2021 dôjde u Vás k zmene poštovej adresy na doručovanie rozhodnutí z dane z nehnuteľností a miestneho poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady, aby ste nám uvedenú skutočnosť oznámili elektronicky alebo písomne do 31.1.2021.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!