Otázky a odpovede

Téma: Mobilita

Dobry den.
Mal by som zopar otazok na nove semafory (Elizabet a Dukla) Elizabet: -Preco uz neni uvolnovacia sipka z Hasicskej na Palackeho ul -kratky interval zo Sihote na stanicu ( aj ked to je uz na senzory)
Dukla: - preco pri cervenej zo stanice na Elizabet sa uvolnovacia sipka spusti az po cca 8s ked nabehne zelena zo smeru Dubnica na Elizabet - od Elizabet na stanicu nabehne zelena. Protismer ma cca 8s este cervenu. Pri odboceni moze dojst k zavaznym situaciam. Mohla by tych 8s svietit uvolnovacia sipka v lavo!!!
Skoda ze sa nemontovali semafory so zelenym blikujucim signalom. Dufam ze sa to bude este postupne doladovat. Dakujem za precitanie a zvazenie.

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 16.9.2020

Semafory ešte nie sú dokončené ani nastavené. Nastavovanie a dolaďovanie potrvá ešte nejaký ten týždeň. Signalizácia bola spustená predčasne, nakoľko staré semafory sa opäť pokazili
Uvoľňovacia šípka na Palackého nie je z dôvodu kolízii s vozidlami prichádzajúcimi z iných smerov. Uvoľňovaciu šípku v smere zo stanice doriešime. Súčasné nastavenie je len dočasné - napríklad aj kvôli chodcom - tlačidlá namontovali len v utorok. Blikajúcu zelenú v súčasnosti slovenské predpisy už neumožňujú používať a je taktiež v rozpore s medzinárodným Viedenským dohovorom - výnimku si vylobovali jedine Rakúsko a Slovinsko.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!