Otázky a odpovede

Téma: Cestovný ruch

Dobrý den, jsem vozíčkář, chtěl bych letos vaše město navštívít, ale nenašel jsem nikde informace o bezbariérovosti v Trenčíně, týká se hlavně bydlení, restaurací, bezbariérových WC a samozřejmě památek.
Děkuji za odpopověď

Odpoved:

Zuzana Bango, Kultúrno - informačné centrum, 21.7.2020

Bezbariérové WC so šikmou plošinou je priamo v centre mesta na Hviezdoslavovej ulici - otvorené denne od 8:00 do 20:00 hod.

Kultúrne pamiatky – vyberáme nasledovné:
Rímsky nápis na hradnej skale - prístupný výťahom z recepcie hotela Elizabeth
Mestská veža je prístupná výťahom zo Sládkovičovej ulice po prvú vyhliadku (balkón) i pre imobilných občanov.
Galéria M.A.Bazovského - čiastočne bezbariérový prístup do výstavných priestorov, prístup je z nádvoria galérie (nie všetky priestory galérie sú však bezbariérové, info ku konkrétnym expozíciám podajú priamo v galérii na tel. č.: 032 / 743 68 58 )
Trenčiansky hrad - imobilní návštevníci sa za pomoci sprievodcu môžu dostať aj do horného hradu. Treba ale počítať s tým, že hrad sa nachádza na strmom kopci, čiže sprievod musí mať dostatok fyzických síl. V prípade záujmu o prepravu imobilného návštevníka autom, je potrebné mať vozidlo označené a odporúčame vopred zavolať personálu hradu na tel. číslo: +421 901 918 825 a spýtať sa na možnosť parkovania auta v areáli hradu.
Trenčianske múzeum, Katov dom a Karner - nemajú bezbariérové vstupy

Reštaurácie – vyberáme nasledovné:
RETRO reštaurácia - http://retrorestaurant.sk/
SPERANZA PIZZERIA a COCTAIL BAR - https://www.speranza-trencin.sk/
Pizzeria CASTELO: https://www.pizzeriacastello.sk/
V centre mesta je však veľa reštaurácií, kaviarní a piváreň s letnými terasami, kde je možné dať si jedlo, nápoje, kávu a sladké špeciality aj vonku.

Ubytovanie – vyberáme nasledovné:
Hotel Grand - https://www.grand-hotel.sk/
Hotel Magnus - https://www.hotelmagnus.sk/
Hotel Elizabeth - https://www.hotelelizabeth.sk/sk/

Pre bližšiu špecifikáciu parametrov ubytovania odporúčame navštíviť webové stránky špecializované na výber a rezerváciu ubytovania a zvoliť si kritériá podľa Vašich preferencií do vyhľadávacích filtrov.

Ak by ste potrebovali ďalšie informácie, môžete sa obrátiť aj priamo na Kultúrno-informačné centrum, kic@trencin.sk, +421 (0) 32/ 16 186, web: https://visit.trencin.sk/.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!