Otázky a odpovede

Téma: Mobilita

Dobry den, pri premalovani ciar na Palackeho ulici sa zmenilo odstavne miesto na zasobovanie, ktore doteraz bolo pri hoteli Grand a presunulo sa k mestskej policii.
Mam prevadzku prave v blizkosti hotela Grand na Mierovom namesti a zvykla som toto odstavne miesto 1-2x tyzdenne vyuzit, pretoze nedokazem vzdy dodrzat zasobovanie do 9:30. Po tejto zmene si neviem predstavit, ze budem rucne nosit niektore veci, ktore som doteraz zvladala preniest. Za 15 minut mam obavu, ze to dokonca ani nestihnem z druheho konca namestia az k mestskej policii. Pesie vstupy na namestie z parkovisk su 4 - okolo VUB banky a hotela Elizabeth, Scarlett pasaz, pasaz Zlata Fatima a okolo synagogy.
Nemoze mesto vyhradit 1-2 miesta pre zasobovanie pri kazdom alebo aspon pri 3 z tychto 4 miest (okrem scarlett pasaze)? Je to dalsia komplikacia pre prevadzkovatelov na Mierovom namesti, tentoraz pre tych z tohto konca namestia od hotela elizabeth, ze zasobovanie mimo 5:00-9:30 je pre nas odteraz prakticky nemozne.

Druhu otazku mam - mozem vyuzit vjazd na namestie za ucelom nalozenia a vylozenia materialu/zariadenia v case do 9:30 aj teraz v tomto obdobi, ked mam nariadenim pre koronavirus prevadzku zatvorenu?

Dakujem.

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 25.3.2020

Veľké 12-metrové zásobovacie miesto je pred potravinami na Palackého ulici vo vzdialenosti cca 15 m od pôvodného zásobovacieho miesta, ktoré bolo pred lekárňou. Taktiež zostalo zachované jedno z dvoch malých zásobovacích miest pred Grandom.
Zásobovací čas v peších zónach platí naďalej aj počas mimoriadnej situácie. Takže áno, môžete využiť vjazd na naloženie a vyloženie - v pracovné dni medzi 5:00 a 9:30 h.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!