Otázky a odpovede

Téma: Mobilita

Na Sihoti na uliciach Žilinská, Považská, Rázusová i Hodžová sa od spustenia podjazdu Pred Poľom objavila takzvaná nová rýchlostná cesta. Už od kruháču pri Radegaste zaradia autá rýchlosť cez 70 km/h - nevadí im, že je tam množstvo prechodov pre chodcov, pred ktorými nemajú šancu pri tejto rýchlosti zastaviť. Na zastávke MHD Považská vystupuje množstvo detí z autobusov smerom do školy. Radar oznamujúci rýchlosť áut pri hrádzi je len v smere z Považskej ulice k Radegastu - nič nerieši, nikoho nepokutuje.
Jediné, čo arogantných vodičov zastaví, sú spomaľovače na vozovke pred zastávkou MHD na Považskej a časté merania rýchlosti policajtami na tomto frekventovanom úseku.
Okrem toho nové zrkadlá v smere od Lídla k Považškej sú na tejto križovatke zle nastavené - úplne skresľujú realitu. Možno by pomohlo obmedzenie rýchlosti na tomto úseku na 40km/h od Radegastu po zimný štadión.
Možno by si spomaľovače, obmedzená rýchlosť a časté kontroly policajtov odľahčili dopravu na tejto doslova rýchlostnej ceste pre vozidlá zo smeru DUBNICA a ILAVA. Prosím zmonitorujte si túto nebezpečnú situáciu, hlavne každé ráno už pred 7:00 hodinou.
Ide o bezpečnosť detí, chodcov a v neposledom rade i vodičov.

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 4.10.2019

S osadením spomaľovačov v tomto úseku v súčasnosti neuvažujeme, malo by to za následok len presun dopravy na Hodžovu ulicu, kde je omnoho hustejšia zástavba a užšia cesta. Mestská polícia nemá právomoc merať maximálnu povolenú rýchlosť, môžeme však požiadať štátnu políciu o častejšie kontroly. Nastavenie zrkadiel skontrolujeme.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!