Otázky a odpovede

Téma: Mestská polícia

Dobrý deň, chcem Vás požiadať o kontrolu parkovania na chodníku pred obytným domom na ul. Karpatská č. 46 - 52. V poslednej dobe si tu vodiči os. áut zvykajú bežne parkovať pred vchodmi tohto bytového domu, bez ohľadu na Zákon č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke, ako aj porušovanie Par. 52 ods. 2 tohto zákona o dodržaní voľnej šírky chodníka najmenej 1,5 m. Naviac v bytovom dome žijú aj starší ľudia, v prípade zásahu rýchlej zdravotnej pomoci, iných záchranných zložiek, alebo PZ je im znemožnený prístup.
Rovnako pri vychádzaní týchto os. aut na cestnú komunikáciu na ul. Karpatská, križujú ďalší frekventovaný chodník a vstupujú na cestnú komunikáciu v tesnej blízkosti neprehľadnej zákruty. Vopred Vám Ďakujem za riešenie porušovania týchto Zákonov o cestnej premávke.

Odpoved:

Zdeno Marousek, zástupca náčelníka mestskej polície, 11.4.2019

V nasledujúcich dňoch hliadka mestskej polície preverí Vaše oznámenie a v prípade zistenia priestupku, budeme postupovať v zmysle platnej legislatívy. Nepovolené parkovanie môžete oznámiť aj na bezplatnú linku policajného zboru č. 158. Ďakujeme za upozornenie.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!