Otázky a odpovede

Téma: Ostatné

Dobry den, chcel by som sa opytat na aktualny stav pristupovej cesty na Brezinu z ulice Pod Brezinou. Sposobom, akym je upravena, nie je mozny vstup na peso. V pripade kocara s detmi absolutne vobec. Ak by sme chceli pouzit druhu pristupovu cestu, treba ist po ceste kadial chodia auta, kde nie je chodnik a v zakrute treba prechadzat cez cestu.
K povodnej pristupovej ceste sa vytvorila prekazka, zamkova dlazba bola z casti vyhadzana na kopu, chyba vsak oznacenie zakazu vstupu, znamena to, ze prechod nie je zakazany, ale treba prekonat prekazku? Dalej sa chcem opytat, aky bol dovod na upravu pristupovej cesty a akym sposobom mame dalej na Brezinu chodit, ci si zodpovedny uvedomuje riziko pripadnej kolizie, ked budu ludia s detmi chodit po ceste pomedzi auta.

Odpoved:

Roman Jaroš, riaditeľ Mestského hospodárstva a správy lesov, m.r.o., 12.4.2019

Ak by sme hovorili o vybudovaní nového chodníka, bolo by to riešením, no asi najskôr v roku 2020. V aktuálnom rozpočte na to vyčlenené peniaze nie sú. Ale pomôcť by mohlo namaľovať žltú čiaru. To bude možné, ak toto riešenie schváli dopravný inšpektorát.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!