Otázky a odpovede

Téma: Životné prostredie

Dobry den, chcem nahlasit negalantnu skladku nebezpečneho odpadu a nelegalnu priemyselnu výrobu na pozemku domu Istebník - pan B. nás už posledne dva roky obtazuje hlukom z jeho výroby, ktorú tu vôbec nemá povolenu, lebo sme v obytnej oblasti a bohvie ako likviduje odpad z vyroby .a roby zaber verejneho priestranstva na ulici a robi na nej bordel a pritom pozemok ma na to dost velký. My, starousadlíci sme si tu stavali domy v kludnej časti tohoto mesta a nie, aby nám tu niekto robil fabriku a znehodnocoval nám naše nehnutelnosti .

Odpoved:

Zuzana Čachová, útvar stavebný a životného prostredia, 15.3.2019

Na spomínanú adresu sa k 15.2.2019 riadne prihlásil poplatník (fyzická osoba-občan) k nádobe na komunálny odpad v objeme 120 l s vývozom 1 x za 14 dní. K poplatku za komunálne odpady na danej adrese neevidujeme žiadneho poplatníka – právnickú osobu alebo fyzickú osobu-podnikateľa. Podľa preverenia Mestskej polície sa na pozemku žiadne nelegálne skládky odpadov nenachádzali.

Zdeno Marousek, mestská polícia:
Hliadky MsP vykonali kontrolu na Vami uvádzanom mieste dňa 8.3.2019 a 9.3.2019. Na mieste sme nezistili žiadny záber verejného priestranstva a ani žiadnu viditeľnú skládku nebezpečného odpadu. Napriek tomu náš určený policajt, ktorý má v danej lokalite svoj rajón, bude toto miesto častejšie kontrolovať. Ďakujeme za podnet.

Iveta Kubišová, vedúca útvaru stavebného a životného prostredia:
Na mieste bude vykonaný štátny stavebný dohľad na preverenie skutočnosti, či sa stavba užíva v zmysle kolaudačného rozhodnutia.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!