Sumu 8,4 milióna korún investuje mesto Trenčín do rekonštrukcie detských ihrísk. Opraviť a vylepšiť by mali ihriská v 18 materských školách a jasliach. Podľa primátora Branislava CELLERA ďalších 10 detských ihrísk vybudujú v mestských častiach.
Vynovené ihriská by mali byť v prevádzke od augusta a pre verejnosť budú slúžiť aj tie, ktoré sú v areáloch materských škôl. Ihriská v škôlkach by mali mať svojich správcov, ktorí by na ne v popoludňajších hodinách dohliadali. Mesto tak chce zabrániť, aby ihriská obsadili narkomani, bezdomovci a neničili ich vandali.
Ďalšie detské ihriská si budú môcť vybudovať samotní Trenčania. Mesto z celkovej sumy vyčlenilo pol milióna na granty. „Cez občianske združenia budú môcť od mesta získať peniaze na vybudovanie menšieho detského ihriska v rámci svojej komunity,“ povedal Celler.
Podľa primátora sú ihriská v škôlkach technicky a esteticky nevyhovujúce, niektoré možno aj nebezpečné. „Chceli by sme, aby podobná čiastka bola každý rok vyčlenená v rozpočte mesta, aby sa dobudovalo čo najviac detských ihrísk na území mesta,“ dodal.



