Obnovili sme ďalšiu časť oporného múru na Cintorínskej ulici

12. 3. 2026

Po tom, ako sme v minulom roku zrekonštruovali I. etapu múru, ktorý lemuje Cintorínsku ulicu, postarali sme sa aj o jeho ďalšiu časť. V budúcom období budeme pokračovať s prácami na zvyšných úsekoch múru tak, aby sme zabezpečili stabilitu celej cesty, ktorá spája Soblahovskú a Partizánsku ulicu.

Táto mestská investícia bola vo výške viac ako 172 tisíc eur. O stavebné práce sa postarala trenčianska spoločnosť TOP METAL.

Vrchnú časť oporného múru odstránili, vrátane rímsy. Spodná, základová časť v zemi zostala zachovaná. Na neporušenej časti oporného múru sa zrealizovala horná časť opornej steny. Tá sa pomocou chemických kotiev spriahla s existujúcou spodnou časťou. Hrúbka oporného múru je 500 až 620 milimetrov. Múr je ukončený železobetónovou rímsou. V úrovni cesty je rímsa rozšírená smerom do cesty tak, aby voľná šírka chodníka medzi zábradlím a miestnou cestou bola 90 centimetrov. 

Cesta zostala obojsmerná. Chodník je od cesty oddelený zvýšeným cestným obrubníkom. Časť chodníka medzi obrubníkom a rímsou vypĺňa zámková dlažba. Samozrejme, pre bezpečnosť chodcov nechýba nové zábradlie.

Aj táto ďalšia časť oporného múru je už stabilná a schopná preniesť zaťaženie od bočného zemného tlaku i od zaťaženia vozidiel cestnej dopravy.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!