Mesto Trenčín tak ako po minulé roky ocenilo najlepších športovcov v meste. V Trenčíne pôsobí 70 športových klubov a telovýchovných jednôt, v ktorých športuje okolo sedem tisíc ľudí. Pamätné listy z rúk primátora Richarda Rybníčka si za reprezentáciu mesta v minulom roku prebrali devätnásti športovci.
V mene športovcov sa prihovoril vzpierač Jozef Gabrhel. „Sme hrdí, že reprezentujeme mesto Trenčín a našu krajinu. Chceme sa mestu a primátorovi Rybníčkovi poďakovať za ocenenia. Dúfame, že do budúcna bude mesto podporovať aj naďalej najmä mladých športovcov.“
Rybníček sa oceneným poďakoval za šírenie dobré mena mesta. „Šport je jedno z odvetví, kde ak sa nedodržujú pravidlá a sebadisciplína, úspech sa nedostaví. Trenčín je mestom športu a popri kultúre sú športovci najlepšou reklamou pre mesto,“ povedal Rybníček a dodal, že napriek zlému stavu mestských financií sa mesto bude snažiť hľadať cesty na podporu športu.
Najlepší športovci za rok 2010 – juniorská kategória
Mirka Kopúňová – Karate klub Ekonóm Trenčín
Karate – tréner Miroslav Ďudák
3. miesto na ME kadetov a juniorov Novi Sad (Srbsko) v kategórii kumite
V roku 2010 sa stala zároveň víťazkou Stredoeurópskej ligy a Slovenského pohára v kategórii kumite kadetiek.
Dagmar Kubinská – Karate klub Ekonóm Trenčín
Karate – tréner Miroslav Ďudák
1. miesto v kumite na ME juniorov v tureckom Izmire v kategórii do 60 kg
3. miesto v kumite na MS univerzít Podgorica (Čierna Hora) v kategórii do 61 kg
7. miesto v kumite na ME Seniorov v Aténach (Grécko)
Pavol Svrček – Vzpieračský klub KOFI
Vzpieranie – tréner Milan Kováč
Akademický majster sveta na Taiwane v trhu v kategórii do 85kg výkonom 152 kg
Akademický mmajster sveta na Taiwane v dvojboji v kategórii do 85 kg výkonom 327kg
8. miesto na ME seniorov v Minsku v dvojboji v kategórii do 85 kg
Majster Slovenska v dvojboji v kategórii do 94 kg
Eleonóra Gogorová – vzpieračský klub KOFI
Vzpieranie – tréner Milan Kováč
3. miesto na Majstrovstvách Európy juniorov na Cypre v nadhode výkonom 96 kg
Majsterka Slovenska žien a junioriek v Košiciach v dvojboji výkonom 171 kg
Mariana Holbová – Asociácia Fitness Gabrhel Trenčín
Fitness – tréner Milan Gabrhel
2. miesto na ME juniorov v ukrajinskom meste Donetsk v kategórii fitness do 163 cm
3. miesto na MS juniorov Antalya (Turecko), v kategórii body fitness do 163 cm
Adela Ondrejovičová – Fitness centrum Jarábek
body Fitness – tréner Pavol Jarábek
1. miesto na Majstrovstvách Európy Ukrajina – Donetsk, absolútna majsterka v body fitness junioriek nad 163 cm
3. miesto na Majstrovstvách sveta juniorov Antalya (Turecko) v body fitness nad 163 cm
Tomáš Zigo, Marcel Virga – Kanoistický klub TTS a TJ Slávia šport. škola TN
Kanoistika
3 miesto na ME v Moskve – juniorská kategória K2, kajak dvojíc na trati 200 m
Jakub Dušička, Barbora Moravčíková – ŠK Dračia Légia Trenčín
Dračie lode – kapitán juniorov a členka posádky mix
Tréneri – Miloš Kohout, Michal Dušička st.
1. miesto na Majstrovstvách Európy dračích lodí v Amsterdame – kategória juniorov do 23 rokov – na tratiach 200, 500, 2000 m
1. miesto na Majstrovstvách Európy dračích lodí v Amsterdame – kategória juniorov mix do 23 rokov na tratiach 200, 500, 2000 m
Najlepší športovci za rok 2010 – kategória dospelých
MUDr. Jozef Gabrhel, CSc. – Asociácia Fitness Gabrhel Trenčín
Vzpieranie – kategória veteránov masters do 77 kg
Titul Majstra sveta v Poľskom Ciechanowe
Branislav Golier – Asociácia Fitness Gabrhel Trenčín
Kategória silní muži – Strongman, tréner Milan Gabrhel
4. miesto na Svetovom pohári najsilnejších mužov sveta v Bratislave
6. miesto na Svetovom pohári najsilnejších mužov sveta na Ukrajine
8. miesto na Medzinárodných majstrovstvách silných mužov v Iráne
9. miesto v celkovom hodnotení Strongman Champions League – 9. najsilnejší muž sveta
Ing. Helena Režná – Cech zlatokopov Trenčín
Šport zlatokopov
3. miesto na Majstrovstvách sveta – Zlaté hory – Česká republika – umiestnenie získala ako členka 5 členného národného teamu Slovenskej republiky
4. miesto získala na týchto Majstrovstvách sveta ako členka 5 členného teamu Aurum – Trenčín /spolu s Marekom Michalcom, Eduardom Filom, Michaelou a Jozefom Režným/
Mgr. Boris Vittek pilot, Ing. Martin Nevidzan navigátor – Aeroklub Trenčín a Klub navigačného lietania Air sympatia Trenčín
Letecký šport
5. miesto na 17. Majstrovstvách sveta v leteckej rally, v súťaži národných teamov v Dubnici nad Váhom
3. miesto na medzinárodných majstrovstvách Slovenskej republiky v leteckej rally
Peter Vašíček, Miroslav Lipovský – Športový klub nepočujúcich Trenčín
Bedminton – tréneri Miroslav Klimo a Martin Schön
2. miesto vo štvorhre – Medzinárodný bedmintonový turnaj nepočujúcich v Stockholme
1. miesto vo štvorhre – Medzinárodný bedmintonový turnaj nepočujúcich vo Viedni
Miroslav Lipovskýtu získal aj 2. miesto vo dvojhre
9. miesto vo štvorhre – Majstrovstvá Európy v bedmintone nepočujúcich v Sofii
Simona Brecíková, Róbert Pavlík – Tanečný klub Dukla Trenčín
Tanečný šport – Štandardné tance, tréner – tanečný majster Dušan Paška
7. miesto na Svetovom pohári v Číne
1. miesto – Titul majstra Slovenskej republiky v kategórii dospelých, čím sa stal už 3 násobným majstrom Slovenskej Republiky